SERVIS: + 420 739 387 271
Po-Pá: 7:00 – 18:00

Odsávání prachu a kouře

Odsávací zařízení WELDUST

Prach a kouř je v dnešní době neustále s námi, ať se jedná o venkovní prostory či vnitřní prostory. V pracovním prostředí se prach a kouř vyskytuje v mnohem větší koncentraci a je důležité s tím něco dělat.

Prachy rozdělujeme na několik druhů: Jemný polétavý prach, hořlavý prach, betonový prach, kovový prach, prach ze svařování a další. 

Nebezpečnost prachu určuje jeho jemnost a obvykle platí, že čím menší jemnost, tím je prach více nebezpečný a některé prachy jsou dokonce karcinogenní, například kouř a prach ze svařování nebo řezání laserem či plazmou. Tyto prachy je nutné co nejvíce eliminovat, protože hrozí, že se budou usazovat v dýchacích cestách. 

Společnost AKNEL Group vyrábí odsávací zařízení, která filtrují právě tento škodlivý prach. Celá skupina zařízení, která je zaměřené dle určitého provozu přináší možnost dýchat čistý vzduch i na pracovištích, kde vzniká velká prašnost během pracovního procesu.

Tvoříme 3D vizualizace projektů

Aplikace

BROUŠENÍ

SVAŘOVÁNÍ

ŘEZÁNÍ PLAZMOU

ŘEZÁNÍ LASEREM

PRÁŠKOVÉ LAKOVÁNÍ

PÍSKOVÁNÍ

Odsávací zařízení WELDUST

Řada WELDUST, to jsou odsávací zařízení vhodná pro odsávání suchých částic a kouře. Zařízení jsou vhodná pro velmi široký rozsah výrob právě díky svoji univerzálnosti. Disponují filtry, které mají velkou filtrační plochu. Zařízení disponují automatickým čistícím systémem filtrů, HEPA filtrem a také vzdáleným ovládáním. Díky robustní konstrukci a HEPA filtru – v případě objednání, který je umístěn vně zařízení, mohou být instalace prováděny uvnitř výrobních hal.

ODSÁVACÍ SYSTÉMY – MOBILNÍ

Mobilní filtrační jednotky určené zejména pro svařování, ale mohou být použita i pro další aplikace, například broušení.

ODSÁVACÍ SYSTÉMY – STACIONÁRNÍ

Pevně umístěné filtrační jednotky řady Weldust, vhodné pro svařování a broušení.

ODSÁVACÍ SYSTÉMY – CENTRÁLNÍ

Centrální systémy jsou připraveny pro větší objemy vzduchu, kde nejmenší zařízení začíná od průtoku 2 000 m3/hod.

SVAŘOVACÍ STOLY

Robustní svařovací stoly s HEPA filtrem v základu. Díky robustní konstrukci jsou připraveny na těžší díly i hrubší zacházení.

Zaujala Vás naše komplexní nabídka produktů?

Kontaktujte nás!

E-mail

aknel@aknel.cz

Telefon:

+420 381 218 666