SERVIS: + 420 739 387 271
Po-Pá: 7:00 – 18:00

Magnetické
separátory

Filtrace kapalin a olejů

Magnetické separátory jsou určeny k hrubšímu čištění chladicích kapalin, olejů a jiných průmyslových kapalin od magnetických nečistot. Konstrukce magnetických separátorů umožňuje kontinuální průběh čištění. Vyrábí se v několika řadách dle rozměrů a průtoků nebo dle požadavků zákazníka.

Magnetické separátory je možné dodávat jako samostatné jednotky a nebo je možné využít dodávky kompletního systému filtrace pro vaše potřeby.

Konstrukce a provedení

Válec s permanentními magnety má mimořádně silný magnetický efekt. Jedná se o obzvlášť výkonné a přesto velmi jednoduché, bezporuchové filtrační zařízení. Otočný válec vytváří nad celou plochou silné magnetické pole a díky dobře promyšlené konstrukci za použití permanentních magnetů, umožňuje vyvinout jedinečný magnetický systém poskytující záruku mimořádného výkonu při odlučování.

Magnetický válec je vyroben z kvalitního materiálu zaručující bezporuchový provoz. Znečištěná chladící nebo procesní kapalina musí být ustáleně a pravidelně rozložena po celé šíři magnetického válce, čímž je docíleno vysokého stupně filtrace.

Zachycovány jsou jak zmagnetizované částice na stěny válce, tak i nemagnetické nečistoty, které jsou proudem kapaliny usazovány mezi magnetické nečistoty a tím dochází k jejich společnému odloučení.

Posuvná stírací lišta je nastavena šikmo na magnetický válec a zbývající vynesená kapalina stéká zpět do nádrže, zatímco odloučené nečistoty jsou stírány a suché posouvány do připravené nádoby na nečistoty. Výhodou jsou nízké provozní náklady.

Nečistoty jsou odlučovány automaticky. Pomocí tohoto prostorově nenáročného zařízení se dosahuje lepšího povrchu při opracování a tím snižuje zmetkovitost. Kapalina je neustále čistá a prodlužuje se její životnost. Nedochází k znečišťování nádrže a potrubí ve stroji.

Princip průmyslového odsávání ECOMIST

Galerie magnetických separátorů

Zaujala Vás naše komplexní nabídka produktů?

Kontaktujte nás!

E-mail

aknel@aknel.cz

Telefon:

+420 381 218 666