SERVIS: + 420 739 387 271
Po-Pá: 7:00 – 18:00

Centrální filtrační stanice

Filtrace kapalin a olejů

Kombinované filtrační nádrže slouží k čištění procesních kapalin a olejů, zároveň také zásobují stroj čistou kapalinou a také jsou vybaveny vysoce výkonnými čerpadly pro chlazení stroje. Nádrže mohou být vybaveny celou škálou filtrační elementů. Základní prvek kombinovaných nádrží tvoří filtrační modul AFN – P.

Nádrže jsou vyráběny dle požadavku zákazníka, můžeme dodat část filtračního systému, například filtrační nádrž nebo pouze filtrační průtokové moduly a nebo celý komplet.

Obecný popis fungování

V případě základního sestavení filtrační nádrže, kde hlavní filtrační element tvoří právě filtrační modul AFN-P je proces následující:

  1. Znečištěná kapalina vstupuje do filtračního modulu pomocí transportních čerpadel.
  2. Filtrační papír zachycuje nečistoty a pevné částice, které byly dopraveny do modulu pomocí transportních
    čerpadel.
  3. Zachycené nečistoty a částice tvoří na povrchu filtračního papíru vrstvu, která následně díky usazování zachytává ještě menší částice
  4. Čistá kapalina pokračuje do hlavní nádrže, která je většinou umístěna pod filtračním modulem.
  5. Pomocí čerpadel (vysokotlaké, nízkotlaké, transportní) je kapalina dále dopravována do stroje.
  6. Jakmile nečistoty vytvoří silnou vrstvu na povrchu papíru a zabrání tak průchodu kapaliny, sepne senzor.
    snímání hladiny a odvine papír. Díky tomu opět klesne hladina a celý proces se opakuje neustále dokola.

Filtrační stanice nemusí být vybavena pouze jedním filtračním prvkem, stanice může být vybavena magnetickým separátorem, filtrem pro středové chlazení, hydrocyklony a dalšími prvky, které zvyšují účinnost celé filtrační sestavy.

Konfigurace individuální nádrže

Na vedlejším obrázku jsou vidět možnosti, čím může být osazena centrální filtrační stanice. Vždy je potřeba si uvědomit, jaký by měl být výsledný a požadovaný výsledek filtrace a na základě toho bychom měli postupovat dále.

Jeden ze základních parametrů je celkový průtok celého systému. Pokud potřebujeme chladit ve stroji několik sekcí najednou, je důležité tyto sekce správně napočítat a získat tak potřebný a důležitý průtok celého systému. Na základě této informace pak pokračujeme dále a vybíráme objem filtrační nádrže.

Pokud známe průtok a máme vybranou kapacitu nádrže, můžeme začít se samotnou konfigurací, vybíráme čerpadla, regulační ventily, filtr pro středové chlazení, samotnou temperaci celého oběhu a dalších prvků.

Pro konfiguraci individuální nádrže máme k dispozici ucelenou tabulku, kde je popsán krok za krokem jak individuální nádrž nakonfigurovat.

Princip průmyslového odsávání ECOMIST

Zaujala Vás naše komplexní nabídka produktů?

Kontaktujte nás!

E-mail

aknel@aknel.cz

Telefon:

+420 381 218 666