SERVIS: + 420 739 387 271
Po-Pá: 7:00 – 18:00

Odsávání aerosolů

Průmyslové odsávací zařízení

Filtrace olejové mlhy

Výskyt olejové mlhy nebo aerosolů na pracovním prostředí je dnes bohužel na denním pořádku. Dnešní obráběcí stroje mají vysokootáčkové vřetena a vysokotlaké chlazení, které vytváří velmi koncentrovanou olejovou mlhu. Tyto aerosoly jsou velmi nebezpečné a mají tedy zásadní dopad pro zdraví člověka.

Dalším problém, který tato polétavá mastnota vytváří je, že se usazuje na všech plochách výrobní haly a bohužel i na elektronických dílech strojů, kde samozřejmě přináší negativní dopady na životnost těchto komponentů. Usazuje se stejně tak na podlahách, které jsou následně kluzké a hrozí tak riziko uklouznutí a poranění se.

Pro zajištění bezpečnosti na pracovišti a splnění legislativy, vyrábíme robustní odsávací zařízení, které splňují požadavky dnešní doby. Zařízení, které disponují velkou životností a téměř nulovou údržbou.

Naše zařízení máme rozdělené do dvou sekcí, kde první sekce se vyznačuje menším provedením a tedy možností umístit zařízení na stroj a je tedy i pro zákazníka ekonomičtější a druhá řada, která je pro těžké procesy, kde se vyskytuje velmi koncentrovaná mlhovina a také kde je vyžadován například provoz 24/7.

Tvoříme 3D vizualizace projektů

Řada ECOMIST

Zařízení řady ECOMIST, to jsou vysoce výkonné odsávací zařízení, které disponují velkou filtrační plochou, nízkou hlučností, velmi vysokou účinností a nízkými náklady na provoz. Tento typ zařízení je vhodný k instalaci a montáži přímo na stroj. V případě, že není možné zařízení instalovat na stroj, máme k dispozici teleskopické podstavce. Zařízení také disponují možností vzdáleného ovládání a monitoringu.

AFJ 500 ECOMIST

Naše nejmenší zařízení s kompaktními rozměry vhodné pro pohodlné umístění kamkoliv na stroj. Průtok zařízení je až 500 m3/hod. Zařízení je vybaveno HEPA filtrem.

AFJ 800 ECOMIST

AFJ 800 EcoMist s průtokem 800 m3/hod je univerzálním zařízením. Zařízení disponuje vzdálenou regulací výkonu. Zařízení je vybaveno HEPA filtrem.

AFJ 1500 ECOMIST

AFJ 1500 EcoMist je největší zařízení z řady ECOMIST. Zařízení disponuje vzdálenou regulací výkonu. Průtok zařízení je až 1 500 m3/hod. Zařízení je vybaveno HEPA filtrem.

TELESKOPICKÝ DRŽÁK PRO ŘADU ECOMIST

V případě potřeby umístit naše ECOMIST zařízení vedle stroje, je možnost dovybavit zařízení teleskopickým držákem. Držák je posuvný s deskou, která se kotví k zemi.

Řada AJF

Odsávací zařízení řady AFJ patří mezi špičku v oblasti mokrého odsávání. Zařízení disponují naprosto bezkonkurenčními filtry, které mají filtrační plochu více jako 20 m2. Vertikální umístění filtrů umožňuje velmi rychlou separaci oleje z filtru a tím je zaručena dlouhá životnost filtrů. Zařízení mají velmi robustní konstrukci a enormní výkon a jsou tedy vhodné pro ty nejsložitější procesy, centrální systémy a nebo odsávání více strojů najednou. Zařízení jsou tzv. věžové konstrukce, kde jsou tato zařízení instalována vedle daného stroje a potrubím propojena.

AFJ 1000

Zařízení AFJ 1 000 je nejmenší zařízení z této řady s výkonem okolo 1 000 m3/hod.

AFJ 2000

Odsávací zařízení AFJ 2 000 obsahuje již 3 filtry a zvládne odsávat více strojů najednou.

AFJ 4000

Odsávací zařízení AFJ 4 000 s průtokem až 4 500 m3/hod. Složeno je celkem ze 6 filtrů.

AFJ 6000

Odsávací zařízení AFJ 6 000 s průtokem až 6 500 m3/hod. Složeno je celkem z 9 filtrů.

AFJ 8000

Odsávací zařízení AFJ 8 000 s průtokem až 8 500 m3/hod. Složeno je celkem ze 12 filtrů.

AFJ 10000

Odsávací zařízení AFJ 10 000 s průtokem až 10 000 m3/hod. Složeno je celkem z 15 filtrů.

Pro průtoky větší jak 10 000 m3/hod připravujeme individuální projekty. Vždy se zákazníkem konzultujeme jeho potřeby, vezmeme si požadované rozměry haly a strojů a na základě těchto informací připravíme 3D vizualizaci s navrženým řešením.

Zaujala Vás naše komplexní nabídka produktů?

Kontaktujte nás!

E-mail

aknel@aknel.cz

Telefon:

+420 381 218 666