SERVIS: + 420 739 387 271
Po-Pá: 7:00 – 18:00

Nová řada WELDUST

Říj 12, 2023

Již nějakou dobu máme na trhu odsávací řadu WELDUST. Na základě zpětných vazeb, které jsme získávali z trhu prodělala naše řada WELDUST kompletní update.

Řada WELDUST se aktuálně skládá ze 4 sekcí, malá stacionární zařízení do průtoku 2 000 m3/hod, mobilní odsávací zařízení doplněna odsávacím ramenem, centrální odsávací systémy a svařovací stoly. Také používané filtry prošly obměnou, nyní disponujeme několika typy filtrů, které jsou vždy vybírány dle prachu nebo kouře, který má být odsáván a také se liší filtrační plocha, kterou filtry disponují. Všechny naše zařízení jsou nyní osazena analogovým manometrem pro indikaci zanesení filtrů nebo v případě našeho nového řídící systému AKNEL WELDUST CONTROL, je indikace zanesení filtru zobrazena digitálně na displeji.

Velkou změnou, můžeme to nazývat novinkou, prošel právě řídící systém AKNEL WELDUST CONTROL. Systém dostal nové ovládací prvky, nové statistiky a propojení s ventilátorem, díky čemuž je nyní možné velmi lehce ovládat průtok zařízení na ovládacím panelu. AKNEL WELDUST CONTROL umožňuje obsluze kompletně nastavit základní parametry celého systému, počínají zmiňovaným řízení průtoku, po intervaly čištění nebo nastavování intervalů a doby pro regeneraci filtrů.

Již bylo zmíněno, že byla kompletně přepracována sekce automatického čištění, kde jsme implementovali nové trysky, které jsou nastaveny na nejvyšší účinnost. Právě tento krok, společně s inovativním řídícím systémem, prodloužil několikanásobně životnost filtrů, která je velmi důležitá v těchto procesech.

Základní řada odsávacích zařízení AKNEL WELDUST disponuje průtokem od 650 m3/hod do 11 000 m3/hod v základu, tedy jsou to standardní zařízení, které jsou osazena našimi standardními ventilátory. Průtoky nad 11 000 m3/hod řešíme vždy individuálně z důvodu správného nastavení výkonu ventilátorů v závislosti na délce potrubí a dalších aspektů. Postavit zařízení pro průtok více než 11 000 m3/hod není složité, protože zařízení je modulární a části se spojují do sebe, tím se navyšuje odsávací plocha a také právě zmiňovaný průtok zařízení.

Naše zařízení mohou být také dovybavena HEPA filtrem, v případě potřeby mít vzduch dokonale čistý, pokud instalace bude umístěna v malém prostoru nebo v prostoru, který vyžaduje téměř 100% čistotu.

Princip fungování

Zařízení jsme víceméně předělali od základů, změnil se typ filtračních patron, které mají nyní speciální upínání pro lepší manipulaci a jednoduchost, změnil se automatický čistící systém, který nyní dostal větší a robustnější tlakové nádoby a bylo také přepracováno vstřikování stlačeného vzduchu. Všechny naše zařízení jsou dále vybaveny konektory Plug and Play pro zjednodušení připojení, případnou další manipulaci.