SERVIS: + 420 739 387 271
Po-Pá: 7:00 – 18:00

Výroba filtrů

Úno 5, 2024

Záhajili jsme vlastní výrobu filtrů, které vyrábíme z jednoho nejlepších filtračních materiálu na trhu. Konkrétně se jedná o materiál „fiberglass“ neboli v překladu skelná vlákna. 

Výroba filtrů

Dlouhé roky jsme filtrační prvky nakupovali od našeho dlouholetého partnera, ovšem požadavky na kvalitu se v naši společnosti rapidně zvýšily a rozhodli jsme se pro vlastní výrobu filtrů. 

Pro výrobu filtrů používáme stále stejný filtrační materiál, je to z důvodu, že filtrační materiál jsme dlouhodobě zajišťovali z naši strany a dodávali jsme tento materiál výrobci filtrů a máme s ním dlouholeté zkušenosti.

Výroba filtrů je know-how, které musíte znát, neustále zlepšovat a posouvat dále. Musíte k tomu mít dlouholeté zkušenosti z trhu a tyto zkušenosti převést do výroby.

CO JSME MUSELI ZMĚNIT A POŘÍDIT

Každého určitě napadne myšlenka, proč něco fungujícího chce někdo měnit. Těch důvodů bylo několik a samozřejmě, nemalé přemýšlení spočívalo v investici do takovéto výroby. Po zvážení všech pro a proti se udělalo zásadní rozhodnutí a výroba filtrů se mohla dát do pohybu.

Pro výrobu filtrů je důležitých několik základních elementů, aby jste vůbec takto kvalitní filtr mohli začít vyrábět:

  • Filtrační materiál
  • Prostor
  • Kvalitní lepidlo
  • Hliníkové separátory
  • Těsnění

Těchto pět zmíněných prvků vytvoří filtr. Pokud se začneme bavit o filtračním materiálu, tak zde jsme naštěstí měli velkou výhodu, protože materiál používáme dlouhodobě a věděli jsme, že vstupujeme do již probádaných vod.

 

Výroba filtrů

VLASTNÍ LEPÍCÍ LINKA

Další důležitou součástí hotového filtru je určitě lepidlo a hlavně lepící zařízení. Lepidlo zajišťuje těsnost filtru, aby nedocházelo k úniku proudění vzduchu po bocích filtru, dále zpevňuje celý filtr a hlavně drží hliníkové separátory, filtrační médium a filtrační rám pohromadě.

Lepící zařízení funguje jako malá pec s pistolí, kde je zásobník na lepidlo, kde do zásobníku se vloží tuhé a tvrdé lepidlo, které se rozehřeje při teplotě okolo 180°C a následně je aplikováno do filtru, kde po poměrně krátké době znovu vytvrdne.

KAPACITA A ROZMĚRY FILTRŮ

Největší přínos pro naši společnost, naše zákazníky a partnery spočívá v nárůstu kapacity, zlepšení kvality, kterou máme teď pod 100% kontrolou a v neposlední řadě také možnost variability, které se tímto posouvá opět na další hranici. Aktuálně standardně vyráběné rozměry filtrů: 

– 595 x 595 x 300 mm
– 595 x 345 x 300 mm
– 450 x 450 x 200 mm
– 350 x 350 x 100 mm

Tyto filtr máme nyní jako standardní položky skladem, ostatní rozměry jsou na vyžádání. 

Výroba filtrů
Výroba filtrů
Výroba filtrů